Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Всё, что вас волнует в повседневной жизни. Всё, что вы хотели знать. Спрашивайте и вам обязательно дадут совет (только правил форума не нарушайте).
mgorki
мастер
мастер
Сообщения: 4703
Зарегистрирован: 22 май 2007 00:45

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение mgorki » 23 фев 2009 06:08

alesmihalok писал(а):
Тогда армия будет профессиональной.
--------------------------------
Між іншым, на колькі мне вядома, прафэсійнае войска, адно з праграмных патрабаваньняў Маладога Фронту.

Хорошая игрушка, но больно уж дорогая. А остальные гособязательства как будут исполняться? Почти во всех странах армия смешанного комплектования.

mgorki
мастер
мастер
Сообщения: 4703
Зарегистрирован: 22 май 2007 00:45

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение mgorki » 23 фев 2009 06:13

Лёлик писал(а):
Не понимаю, почему все считают армию сборищем дегенератов, и солдат-срочник в этом сообществе - низшее звено? В моей части на посту каждого солдата стоял японский приёмник и комп (4-ый пень, 17 монитор ЖКИ...). А кто-то и хрюшек кормил, но это был выбор каждого и никто никого не заставлял...

Дело не в дегенератстве армии, а в нежелании властей повышать престиж армейской службы. В США армейские реформы начали с повышения престижа армейской службы.

Аватара пользователя
Лёлик
мастер
мастер
Сообщения: 1532
Зарегистрирован: 24 май 2008 22:24

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение Лёлик » 23 фев 2009 06:24

То что авторитет армии был не по детски подорван в 90-е - это факт. Но к теперешней армии это отношения не имеет. И вышеупомянутые жиды топчут сапоги и не вякают, а государство у них размером с ноготь. Я уже не говорю про немцев, америкосов и других буржуинов. И сроки за уклонения там приличные.

mgorki
мастер
мастер
Сообщения: 4703
Зарегистрирован: 22 май 2007 00:45

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение mgorki » 23 фев 2009 06:27

alesmihalok писал(а):
Вось вось.. толькі мала таго што гэтыя законы "несовершенны", многія супярэчаць канстытуцыі і міжнародным паганденьням, дык яшчэ і парушаюцца...
Да вашага ведама, акрамя законаў ёсьць яшчэ такая рэч як праваўжывальная практыка. У Беларусі збольшага прымальнае заканадаўства, але ж усё пачынаецца з асноўнага закону.. з Канстытуцыі. У якой падзел улады значна перакошаны ў бок выканаўчай улады. Адсюль залежнасьць судоў ад выканаўчай улады. Адсюль адвольная праваўжывальная практыка..

Ну ка, ну ка, а вот с этого места поподробнее, про судебную реформу. Как вы ее себе представляете?

mgorki
мастер
мастер
Сообщения: 4703
Зарегистрирован: 22 май 2007 00:45

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение mgorki » 23 фев 2009 06:31

Лёлик писал(а):
То что авторитет армии был не по детски подорван в 90-е - это факт. Но к теперешней армии это отношения не имеет. И вышеупомянутые жиды топчут сапоги и не вякают, а государство у них размером с ноготь. Я уже не говорю про немцев, америкосов и других буржуинов. И сроки за уклонения там приличные.

Занятно, но... Про реформирование армии если кто и говорит то только военные и говорят очень грамотно и дельно. Существующее положение дел их тоже очень не устраивает.

Аватара пользователя
Лёлик
мастер
мастер
Сообщения: 1532
Зарегистрирован: 24 май 2008 22:24

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение Лёлик » 23 фев 2009 06:55

И вообще, поднимать волну нужно было когде его из школы исключали. Почему-то тишина была, а когда уже поздно стало, засуетились. Излишнее рвение педагогов мне противно (не наших, а сверху), но ведь бороться нужно было. На моё субъективное мнение они опять перестарались в попытках подлизать жопу. Эти стервы из министерства образования очень ревниво пытаются выслужиться. И армия тут абсолютно не причём. Мы же не начинаем возмущаться, когда отправляются на службу соседи, друзья, родственники. Это вроде как за пологен. В армию легко попасть, но досрочно оттуда сорваться крайне сложно. Остаётся только пожелать рядовому Шило легкой службы.

mgorki
мастер
мастер
Сообщения: 4703
Зарегистрирован: 22 май 2007 00:45

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение mgorki » 23 фев 2009 07:05

Ему надо было думать, прежде чем людей подставлять. Наверняка ведь вызывали (его и родителей) объясняли к чему это приведет. Кто то грамотно, наверху воспользовался ситуацией и вот результат. А с армией все чисто, обжаловать процедурные вопросы глупо.

amick
читатель
читатель
Сообщения: 1
Зарегистрирован: 09 фев 2009 19:10

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение amick » 23 фев 2009 12:13

"Чем больше в армии дубов-тем крепче наша оборона".
А по-моему парниша сам подзабил на прохождение медкомиссии вовремя, а когда за ним пришли дяди с подарком в виде пары новеньких кирзачей, он решил мученика из себя состроить, мол батька гнусить...
Медкомиссию все парни проходят и все наверное помнят, что о здоровье новобранца судят по заключению медкомиссии в военкомате, а на обследование, если с чем-то не согласен, можешь ложитья, пожалуйста, тебе выпишут направление и вперёд, но сделать ты это должен до дня призыва, а в день призыва повторная комиссия, которая реально смотрит нет ли изменений в здоровье будущего бойца и если что-то обнаруживают, то дают время подлечиться(не путать с отсрочкой) и всё равно забирают, если конечно что-то серьёзного не нашли. А если и вправду болен, то времени заблаговременно пройти обследование было предостаточно(не много ни мало 18 годков), после присяги вспоминать что ты же комиссию не прошёл-это смешно, в это наверное только девушки верят.
Как-то на одного школьника много несчастий выпадает, то со школы выгонят (прям из Минска на него немилость шлют), то экзамены не дают сдать, то в армию без медкомиссии забирают. Вот такие вот люди, ничего по жизни из себя не представляющие и пытаются винить в своих косяках всех, но не самих себя любимых. Опозиция Беларуси зацепилась за этот случаи, что бы плюнуть в лицо Лукашенке "с его законами", но оказывается в луже, ведь правила воинского призыва пришли в Беларусь ещё со времен СССР, по ним ещё решали годны ли наши отцы к армейской службе. А если в чём и внесли изменения, так это в списке болезней, с которыми не берут в армию, он расширился чуть ли не в два раза и если косить грамотно, то чуть ли не с простудой можно можно получить военник на руки.
В общем, удачи тебе Ваня Шило в твоих начинаниях, тебе ведь ещё долго жить в этой стране...

Аватара пользователя
имао
модератор
модератор
Сообщения: 7683
Зарегистрирован: 30 апр 2007 11:00

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение имао » 23 фев 2009 16:38

Лёлик писал(а):
То что авторитет армии был не по детски подорван в 90-е - это факт. Но к теперешней армии это отношения не имеет. И вышеупомянутые жиды топчут сапоги и не вякают, а государство у них размером с ноготь. Я уже не говорю про немцев, америкосов и других буржуинов. И сроки за уклонения там приличные.

в 90-е авторитет подорвали не только армии. откуда к евреям такая ненависть), в армии выше рангом были?
в америке сроки за уклонение, там есть срочники?

но вообще согласен, сейчас легче не пойти в армию. 10 лет назад все было намного хуже. сейчас из-за банальных родинок не берут)))

Аватара пользователя
Лёлик
мастер
мастер
Сообщения: 1532
Зарегистрирован: 24 май 2008 22:24

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение Лёлик » 23 фев 2009 16:50

Кто служил, служит - с 23 февраля!!! Остальные ждут 8 марта. Сроки не в америке, а в израиле, германии, швеции.

Аватара пользователя
имао
модератор
модератор
Сообщения: 7683
Зарегистрирован: 30 апр 2007 11:00

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение имао » 23 фев 2009 16:58

да к черту! чуваки с обсаженным мозгом это мужчины? те, которые кидаются на женщин это мужчины? что в вашем понимании признак мужественности?
8 март ждут все, у кого есть кого поздравить.

Аватара пользователя
Лёлик
мастер
мастер
Сообщения: 1532
Зарегистрирован: 24 май 2008 22:24

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение Лёлик » 23 фев 2009 17:06

А что, только вояки кидаются на женщин? Я в армии учил Польский и Английский языки. С обсаженными мозгами врядли получится. И не загоняй всех под один стандарт.

alesmihalok
постоялец
постоялец
Сообщения: 300
Зарегистрирован: 01 авг 2007 23:16

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение alesmihalok » 23 фев 2009 17:07

Каюсь, я это прочитал на svaboda.org. Даже американцев это очень удивило.
---------------------------------
Думаеце амэрыканцы яшчэ зьдзіўляюцца вашым гэбэшным пастам на іх Радыё?


А выступала бы оппозиция за модернизацию предприятий, сохранение национальной системы образования, повышение благосостояния населения не пришлось бы сейчас юным оппозиционерам вкалывать за спасибо.
----------------------------------
Хм.. ды гэтакія праграмныя патрабаваньні прапісаны ў дзейнасьці кожнай апазыцыйнай структуры... Толькі іх рэалізацыі чамусьці перашкаджаюць розныя mgorki, хоць па ідэі мусілі б дапамагаць...


Не понимаю, почему все считают армию сборищем дегенератов
--------------------------------------
Войска для усіх...
Есьць такая норма, ды й запіс адпаведны ў Канстытуцыі. Але калі трапляеш у беларускае войска, разумееш, што гэта далёка ня так. Бо калі для усіх, то хай будзе для кожнага. А ня толькі для навучэнцаў ПТВ ды школьнікаў зь вёсак. "Для ўсіх" атрымліваецца, што большасьць не з гарадоў, ніводнага з вышэйшай адукацыяй ці з багатай сямьі.
Зь дзёньніка Івана Шылы. Пруфлінк http://saligorsk.org/index.php?nma=blok ... =1&nums=10

Сколько уже лет закон о воинской обязанности действует и у оппов никаких нареканий не вызывал.
----------------------------
Як я ўжо пісаў вышэй, патрабаваньне аб стварэньні прафэсійнага войска зьяўляецца адным з праграмных патрабаваньняў Маладога Фронту.


Призвали опповкую верхушку в армию и на тебе закон плох и не хорош
------------------------------------------
Ня кожнаму тролю дадзена зразумець, што закон у палітычным прызыве ня мае значэньня, бо ён наўпрост безнаказана парушаецца ўладамі..


А в чем нарушения закона?
--------------------------
Цікава атрыліваецца... Сайт радыё Свабоду чытаюць, а адныя і тыя пытаньні задаюць.. Калі троль ня хоча бачыць відавочнае, дык ніякія аргумэнты не дапамогуць.. У прыныцыпе гэта і ёсьць сутнасьць тролінгу.. Мну ды ладна нагадаю для тых хто ня ў тэме: парушэньняў заканадаўства безьліч, але ж найбольш відавочнае гэта тое, што Шылу напрыклад забралі без вынікаў мэдычнага абсьледваньня і без вынікаў мэдычных аналізаў, якія наўпрост яшчэ не былі здадзеныя... Але ж гэта толькі маленькая частка...

про судебную реформу. Как вы ее себе представляете?
------------------------------
Гаворка пра канстытуцыйную рэформу і аб наданьні судам рэальнай незалежнасьці ад выканаўчай улады.

Существующее положение дел их тоже очень не устраивает
-------------------------------
Думаееце іх не задавальняе наяўнасьць дармавой працоўнай сілы?


И вообще, поднимать волну нужно было когде его из школы исключали. Почему-то тишина была, а когда уже поздно стало, засуетились.... И армия тут абсолютно не причём. Мы же не начинаем возмущаться, когда отправляются на службу соседи, друзья, родственники.
--------------------------
Мну хвалю та падымалі і яшчэ якую.. Можаце нават у mgorki запытацца... Хлопцу прапанавалі скончыць школу ў Эстоніі, Польшчы, Літуве. Але ж ад'езд Івана быў бы толькі на руку ўладам. Таму ён застаўся, але ж улады знайшлі іншы варыянт ізаляваць маладзёна ад грамадзтва.. армію. І тут я з вамі цалкам згодны, што армія тут не прычым. Улады Яе проста выкарыстоўваюць у палітычных мэтах, што канешне вельмі прыкра. Натуральна, калі ў наша войска трапляюць публічныя асобы (тым больш апазыцыянэры), дык усе існуючыя у войску праблемы становяцца публічнымі. Таму раней апазыцыянэраў ня вельмі ахвотна забіралі ў войска. Але ж пэўна небясьпека ад гэтых маладзёнаў была такая, што ва ўладаў не засталося выбару, бо як бы "лібэралізацыя" і тупа пасадзіць іх у турму не зусім адпавядае заяўленаму "дыялёгу" з Эўропай...


А с армией все чисто
--------------------
Гэта вы дзе такі абурд пачулі? Па БТ? Я бы вам ня раіў чытаць савецкіх газэт...


Как-то на одного школьника много несчастий выпадает
-------------------
ну дык і школьнік не звычайны, і не на аднаго яго выпадаюць.. Там яшчэ Франак Вячорак (старшыня моладзі БНФ) і Зьміцер Хведарук (маладафронтаўскі лідэр).. Таму не разумею вашага зьдзіўленьня.


А по-моему парниша сам подзабил на прохождение медкомиссии
------------------------------------------
19 студзеня намесьнік старшыні Маладога Фронту Іван Шыла і старшыня "Моладзі БНФ" Франак Вячорка зьвярнуліся да грамадзкасьці з наступнымі заявамі, якія сёньня таксама былі дасланы ў рэспубліканскую пракуратуру, Міністэрства адукацыі, Міністэрства абароны і раённыя камісарыяты:

ЗАЯВА ІВАНА ШЫЛЫ:

У краіне, дзе няма правілаў, іх немагчыма і выконваць. За гады сяброўства ў Маладым Фронце я зразумеў, што закон можа трактавацца па-рознаму ў выпадку палітычнай мэтазгоднасьці. Правілы могуць парушацца тымі, хто сам патрабуе іх выкананьня.

Гэта тычыцца абсалютна ўсіх сфэраў грамадзкага жыцьця. Няма той гарантаванай Канстытуцыяй роўнасьці і справядлівасьці.

Ад самага пачатку я не афішаваў гісторыю з прызывам у войска, бо ня быў упэўнены да канца, ці ёсьць палітычны чыньнік і наколькі ён уплывовы. Маўчаў, нягледзячы на падставы гаварыць: вынікі першай камісіі, якая прызнала мяне непрыдатным да службы ў мірны час, раптоўна зьмянілі, мне неабгрунтавана абмежавалі выезд зь Беларусі і арганізавалі прызыўную камісію, не дачакаўшыся сканчэньня мэдычнай.

Мяне затрымлівалі супрацоўнікі міліцыі і дастаўлялі ў ваенкамат, калі я сам туды ішоў. Прыяжджала здымачная група Беларускага тэлебачаньня і супрацоўнікі КДБ, якія кансультавалі палкоўніка Заінчынскага, ваеннага камісара Салігорскага раёна. Я бачыў, як лекары вырашалі ўсе сумнеўныя пытаньні за некалькі хвілін.

Я ня веру ў выпадковасьці. Хочацца, але іх колькасьць дае падставы называць зьбег абставінаў заканамернасьцю альбо непазьбежнасьцю. Паўтары гады таму я быў асуджаны за "удзел у незарэгістраванай арганізацыі", паўгады таму я быў выключаны са школы перад апошнім іспытам. Гэта ня сьпіс дасягненьняў, альбо асабістыя заслугі. Гэта канстатацыя фактаў, сьведчаньне таго, што актыўная грамадзкая пазыцыя правяла да нэгатыўных наступстваў і палітычнага ўціску. Ніколі не прасіў літасьці альбо шкадаваньня, бо гэта сьвядомы выбар. Выбар быць прынцыповым і пасьлядоўным.

За апошнія некалькі дзён я меў шэраг сустрэч, у тым ліку зь лекарамі, якія выносілі дыягназы. У мяне ёсьць дакладная інфармацыя, што на камісію аказваўся ціск супрацоўнікамі КДБ. Таму я лічу незаконным рашэньне аб стане майго здароўя, бо быў парушаны прынцып незалежнасьці мэдыцыны. Нават калі дыягназ адпавядае сапраўднасьці, ісьці ў войска - значыць пагадзіцца з нахабствам і незаконнасьцю.

Гэта не тыповая сытуацыя, таму і даваць ацэнкі зыходзячы са звычайных крытэраў нельга.

Я гатовы служыць у войску і выконваць той закон, які ня будзе парушацца чыноўнікамі Міністэрства абароны. Закон ён роўны для ўсіх ня толькі тады, калі трэба ісьці ў войска, але і пры выкананьні працэдуры.

Мая пазыцыя прынцыповая, я хачу расставіць кропкі над "і". Я ня буду выдумваць хваробы, "касіць" ці ламаць пальцы. Не, трэба быць адназначным і сказаць, што ёсьць чорным, а што белым.

Я ўсьведамляю, якія могуць быць наступствы і гатовы да іх. Я ня буду зьяжджаць зь Беларусі.

Я аптыміст, а быць аптымістам у Беларусі значыць патрабаваць немагчымага, таму:

1) Я гатовы прайсьці незалежную мэдычную камісію і адправіцца ў вайсковую частку, калі яна прызнае мяне прыдатным. Я зьяўляюся ў ваенкамат 3 лютага самастойна, пасьля сканчэньня зімовага прызыву, каб пазьбегнуць незаконнай фізычнай дастаўкі ў ваенную частку, як тое было з актывістам Партыі БНФ Зьмітром Жалезнічэнкам год таму.

2) Я заяўляю, што ня буду выконваць Закон аб воінскім абавязку, покуль ня будуць прыцягнуты да адказнасьці супрацоўнікі КДБ і ваенны камісар Салігорскага раёну, якія аказвалі ціск на сяброў мэдычнай камісіі.

3) Я заяўляю, што парушэньне маіх правоў, перадузятае стаўленьне і ціск супрацоўнікаў КБД на лекараў ня ёсьць выпадковасьцю - гэта палітычны перасьлед і "палітычны прызыў", які ў Беларусі становіцца тэндэнцыяй.

4) Я патрабую не абмяжоўваць маё права на атрыманьне адукацыі, то бок, даць мне магчымасьць скончыць сярэднюю школу і даздаць іспыт у траўні 2009 году.

*копія звароту накіравана ў СМІ, рэспубліканскую пракуратуру, Міністэрства адукацыі і Міністэрства абароны, Салігорскі раённы ваенны камісарыят.

Іван Шыла, 19 студзеня 2009 году

ЗАЯВА ФРАНАКА ВЯЧОРКІ:

18 лютага 2008 я быў адлічаны з 3-га курса факультэта журналістыкі БДУ, тым самым пазбаўлены законнага права на адукацыю. Мой сярэдні бал на 5 сэмэстраў складаў 8,6, я лічыўся адным з найлепшых студэнтаў на курсе. Фармальнай падставай для адлічэньня сталі два іспыты, якія я прапусьціў у студзені, адбываючы арышт па сфабрыкаванай справе, па абвінавачваньні у нецэнзурнай лаянцы. Хаця ў жыцьці прынцыпова не карыстаюся расейскай мовай. Мне не была прадстаўлена магчымасьць пераздаць іспыты ў звычайным парадку.

Я абскарджваў рашэньне аб маім выключэньні ў судзе. І нягледзячы на відавочныя парушэньні працэдуры, што было даказана, суд адмовіў у задавальненьне скаргі. Я тройчы зьвяртаўся да рэктара з заявай на ўзнаўленьне, і ўсе разы мне адмаўлялі. Я паступіў у Эўрапейскі гуманітарны унівэрсытэт, які працуе ў выгнаньні ў Вільні, але ня маю нават магчымасьці здаць сэсію, бо ад 28 чэрвеня 2008 знаходжуся ў сьпісе, каму забаронены выезд за межы Рэспублікі Беларусь.

Улетку й увосень 2008 года я праходзіў ваайскова-мэдычкае асьведчаньне на прыдатнасьць да службы ў войску. Раённая камісія мяне прызнала "нягодным". Але напрыканцы верасьня мне было заяўлена, што абласная камісія не пацьвярджае вынікі абсьледаваньня, накіроўвае на пераасьведчаньне ў Рэспубліканскі ваенны шпіталь. Я двойчы ляжаў у гэтай установе. Апошні раз мяне, як злачынцу, затрымалі і даставілі на абсьледаваньне. У шпіталі ад мяне хавалі вынікі абсьледаваньняў, рэнген-здымкі, картачку хворага. Я праходзіў абсьледаваньне па гіпэртаніі, але ў заключным эпікрызе няма ні слова пра лічбы ціску. У мяне ёсьць сур'ёзныя падставы меркаваць, што загадчык аддзяленьня Водчыц Г.В, лечачы ўрач Цімошчанка М.М і намесьнік начальніка шпіталя Жарын В.А. банальна сфальсыфікавалі вынікі абсьледаваньня, каб выканаць загад "зьверху" і прызнаць мяне годным да службы ў войску.

Калі я заявіў, што буду зьвяртацца ў суд, 16-га студзеня невядомыя мне людзі ў цывільным ўламіліся ў маю палату 319 Кардыялягічнага аддзяленьня, скруцілі рукі, зьбілі, хацелі адзець кайданкі. Гвалтам вывелі у двор, пасадзілі ў машыну і завезьлі ў ваенкамат. Я так і ня быў выпісаны са шпіталя ды не закончыў абсьледаваньня. У ваенкамаце прызыўная камісія цягам 5 хвілінаў прызнала мяне годным. Старшыню прызыўной камісіі М. Шыпай і ваенкому падпалкоўніку Загорскаму аддавалі загад супрацоўнікі спэцслужбаў.

Па жыцьці займаю актыўную грамадзкую пазыцыю, не прывык стаяць у баку. Усе гэтыя рэпрэсіі лічу вынікам сваёй дзейнасьці у кіроўных органах Партыі і Моладзі БНФ. Я заўжды кіруюся законам, і патрабую гэтага ад іншых. Прызыў мяне ў войска носіць палітычны характар. Мы назіраем адраджэньне "рэпрэсіўнай мэдэцыны" з мэтай фальсыфікацыі дыягназаў і прызваньня на вайсковую службу асабліва актыўных маладых людзей, нягледзячы на аб'ектыўны стан здароўя.

У сувязі з гэтым я заяўляю, што

1) зьбіраюся падаваць у суд на рашэньне прызыўной камісіі і дзеяньні супрацоўнікаў 432 ГМКМЦ (Рэспубліканскі ваенны шпіталь). Буду дамагацца прыягненьня да адказнасьці тых, хто спрыяе майму незаконнаму прызыву. Згодна з законам, я не падлягаю прызыву да канчатковага рашэньня суда.

2) гатовы прайсьці незалежную мэдычную экспэртызу і адправіцца ў войска, калі буду прызнаны прыдатным. Гэта камісія мусіць быць сфармавана зь незалежных урачоў-спэцыялістаў, на якіх ня будзе ажыцьцяўляцца ціску ані з боку Міністэрства абароны, ані з боку спэцслужбаў;

3) буду патрабаваць прыцягненьня да адказнасьці асобаў, якія ўдзельнічалі ў маім зьбіцьці 16 студзеня 2009, а таксама незаконным пазбаўленьні волі;

4) буду патрабаваць узнаўленьня ў БДУ, адкуль я быў незаконна адлічаны, а таксама забесьпячэньня маіх правоў на атрыманьне адукацыі;

*копія звароту накіравана ў СМІ, пракуратуру Савецкага раёна, Міністэрства адукацыі і Міністэрства абароны, Раённы ваенны камісарыят Савецкага раёна г Менску.

Франак Вячорка,19 студзеня 2009 году
-----------------------------------------------------


но вообще согласен, сейчас легче не пойти в армию
---------------------------
так, але ж да сытуацыі з Шылам, Вячоркам і Хведаруком гэта ня мае дачыненьня, бо іх ня проста забіралі ў войска, іх ізалявалі ў войска з палітычных прычынаў не зважаючы на Закон

Аватара пользователя
имао
модератор
модератор
Сообщения: 7683
Зарегистрирован: 30 апр 2007 11:00

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение имао » 23 фев 2009 17:15

я никого никуда не загоняю, сами строитесь.
то что не все вояки кидаются, конечно, похвально. но вроде как армия должна была мужчиной сделать любого юнца несмышленого.

почему в армии должен служить каждый? почему, к примеру, каждый не должен отработать год дворником? может меньше бы выказывали свою мужественность на улице кидая мусор на газон?

хоть один факт целесообразности поголовного призыва?

Аватара пользователя
Лёлик
мастер
мастер
Сообщения: 1532
Зарегистрирован: 24 май 2008 22:24

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение Лёлик » 23 фев 2009 17:27

Факт: если не станет дворников, то любой сможет его заменить, при этом если подметать он научится не за пять минут, а за 2 дня, не думаю, что от этого кто то помрёт. а научиться воевать за день не получится, пока пока поймёшь что к чему, пристрелят как ребёнка. Человек по сути своей агрессор, поэтому должен быть какой то сдерживающий фактор. Никто не говорит, что нам нужно в армию, что б утопить Европу в крови, просто готовым быть нужно. Ко всему.

Аватара пользователя
имао
модератор
модератор
Сообщения: 7683
Зарегистрирован: 30 апр 2007 11:00

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение имао » 23 фев 2009 19:22

это факт? этот факт говорит о том, что армия нужна. на примерах прошлых войн с учетом нынешних технологий... против кого сможет противостоять нынешняя армия РБ? без поддержек с той или иной стороны.
кто победил в ВОВ, профессионалы или новобранцы?
есть примеры, когда побеждала армия, а не политика (в наше время)?

Аватара пользователя
Лёлик
мастер
мастер
Сообщения: 1532
Зарегистрирован: 24 май 2008 22:24

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение Лёлик » 23 фев 2009 19:47

А без поддержек ни одна армия ничего не сможет. Лукашенко с НАТО разосрался, значит будет искать у России. Профессионалы есть, но их мало. Но это вопрос военной реформы и денег, коих у Лукашенко нет. Поэтому обходятся тем, что есть. И поверь, вполне неплохо справляются. Ситуация такова, что если на РБ навалятся Америкосы и вся их компания, операция по подавлению сопротивления займёт дня 3-4. А америкосы не навалятся, потому что они тоже очкуют. От наших ПВО, и от близости России. Но заставлять Россию защищать РБ сидя самим с голой жопой тоже не получится, надо и самим чего то мочь и уметь.
Очень прикольная ситуация в Литве. Там армии нет, есть два кукурузника и козлик. когда я служил, на боевом дежурстве в Литве находилась авиация Швейцарии, летающая на допотопных F-4. Эти крылатые гробы наши Кольчуги берут за 2 секунды. Так нахрена нам повторение этой ситуации? Кормить каких то мудаков? И было правильно сказано не помню кем - "не хочешь кормить свою армию, корми чужую". Лабусы ведь тоже чего то боятся. Может, не зря? История приводит уйму примеров о дружественных соседях и пактах о ненападении... Даже Поляки те ещё козлы.

mgorki
мастер
мастер
Сообщения: 4703
Зарегистрирован: 22 май 2007 00:45

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение mgorki » 23 фев 2009 20:28

Думаеце амэрыканцы яшчэ зьдзіўляюцца вашым гэбэшным пастам на іх Радыё?
---------------------------------
Их удивил Дашкевич на онлайн-конференции. Из его ответов следует, что МФ был создан КГБ, из психически больных людей и полностью им контролируется.

Зь дзёньніка Івана Шылы. Пруфлінк http://saligorsk.org/index.php?nma=blok ... =1&nums=10
--------------------
Когда это он успел побывать во всех частях?

Як я ўжо пісаў вышэй, патрабаваньне аб стварэньні прафэсійнага войска зьяўляецца адным з праграмных патрабаваньняў Маладога Фронту.
--------
Как вы это себе представляете? Или Вы не в курсе.

Ня кожнаму тролю дадзена зразумець, што закон у палітычным прызыве ня мае значэньня, бо ён наўпрост безнаказана парушаецца ўладамі..
--------------------------
Остальных тоже забирают по политическим мотивам?

Цікава атрыліваецца… Сайт радыё Свабоду чытаюць, а адныя і тыя пытаньні задаюць.. Калі троль ня хоча бачыць відавочнае, дык ніякія аргумэнты не дапамогуць.. У прыныцыпе гэта і ёсьць сутнасьць тролінгу.. Мну ды ладна нагадаю для тых хто ня ў тэме: парушэньняў заканадаўства безьліч, але ж найбольш відавочнае гэта тое, што Шылу напрыклад забралі без вынікаў мэдычнага абсьледваньня і без вынікаў мэдычных аналізаў, якія наўпрост яшчэ не былі здадзеныя… Але ж гэта толькі маленькая частка…
-------------------
Внимательно читайте посты форумчан.

Гаворка пра канстытуцыйную рэформу і аб наданьні судам рэальнай незалежнасьці ад выканаўчай улады.
--------------------------
Понятно, и тут Вы не в курсе.

Думаееце іх не задавальняе наяўнасьць дармавой працоўнай сілы?
--------------------
Информации о ситуации в армии у Вас еще меньше, чем о ситуации в стране.

Мну хвалю та падымалі і яшчэ якую.. Можаце нават у mgorki запытацца… Хлопцу прапанавалі скончыць школу ў Эстоніі, Польшчы, Літуве. Але ж ад'езд Івана быў бы толькі на руку ўладам. Таму ён застаўся, але ж улады знайшлі іншы варыянт ізаляваць маладзёна ад грамадзтва.. армію. І тут я з вамі цалкам згодны, што армія тут не прычым. Улады Яе проста выкарыстоўваюць у палітычных мэтах, што канешне вельмі прыкра. Натуральна, калі ў наша войска трапляюць публічныя асобы (тым больш апазыцыянэры), дык усе існуючыя у войску праблемы становяцца публічнымі. Таму раней апазыцыянэраў ня вельмі ахвотна забіралі ў войска. Але ж пэўна небясьпека ад гэтых маладзёнаў была такая, што ва ўладаў не засталося выбару, бо як бы «лібэралізацыя» і тупа пасадзіць іх у турму не зусім адпавядае заяўленаму «дыялёгу» з Эўропай…
----------------------
Да меня удивило, чего они так бились в истерике. Решалось все гораздо проще.
Еще больше удивило почему он не поехал учится. Поступить в любой европейский ВУЗ без среднего образование трудно но можно. Либо действительно коррупция в фонде Кастуся Калиновского, либо не зря им психиатры интересовались. Раньше с медициной было получше и народу побольше, клиентов психдиспансеров в сапоги не обували. Кстати, "Радио Свобода" это подтверждает.
Европе все происходящее фиолетово.

А с армией все чисто
--------------------
Гэта вы дзе такі абурд пачулі? Па БТ? Я бы вам ня раіў чытаць савецкіх газэт…
------------------
Читайте закон, а не оппозиционные газеты. Их редакции живут сплетнями, а дела не знают.

Как-то на одного школьника много несчастий выпадает
--------
Исторический человек, а-ля Ноздрев.

Хм.. ды гэтакія праграмныя патрабаваньні прапісаны ў дзейнасьці кожнай апазыцыйнай структуры… Толькі іх рэалізацыі чамусьці перашкаджаюць розныя mgorki, хоць па ідэі мусілі б дапамагаць…
-------------------------
В опповских программах про это очень блекло написано. А действуют оппы с точностью до наоборот. Если Вы считаете верхом демократии мести европейские улицы, то Ваше мнение никто из взрослых и почти никто из детей не разделяет.

так, але ж да сытуацыі з Шылам, Вячоркам і Хведаруком гэта ня мае дачыненьня, бо іх ня проста забіралі ў войска, іх ізалявалі ў войска з палітычных прычынаў не зважаючы на Закон
-----------------------------
И в чем нарушены их права. В их заявлениях только декларации о намерениях.

mgorki
мастер
мастер
Сообщения: 4703
Зарегистрирован: 22 май 2007 00:45

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение mgorki » 23 фев 2009 20:35

имао писал(а):
я никого никуда не загоняю, сами строитесь.
то что не все вояки кидаются, конечно, похвально. но вроде как армия должна была мужчиной сделать любого юнца несмышленого.

почему в армии должен служить каждый? почему, к примеру, каждый не должен отработать год дворником? может меньше бы выказывали свою мужественность на улице кидая мусор на газон?

хоть один факт целесообразности поголовного призыва?

Увы и ах к войнам 6-го поколения белорусская армия не готова. Нет ни техники, ни кадров. Поголовный призыв идет по причине латания дыр и хоть какого то поддержания боеспособности.

exploi77
новичок
новичок
Сообщения: 48
Зарегистрирован: 04 янв 2009 09:48

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение exploi77 » 23 фев 2009 21:39

2Лёлик
а в нашей великолепной армии не учат толерантности?

а то я вижу некоторого дерьма из вас так и не выбили.


Вернуться в «Город день за днем»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 99 гостей