Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Всё, что вас волнует в повседневной жизни. Всё, что вы хотели знать. Спрашивайте и вам обязательно дадут совет (только правил форума не нарушайте).
exploi77
новичок
новичок
Сообщения: 48
Зарегистрирован: 04 янв 2009 09:48

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение exploi77 » 23 фев 2009 02:17

2имао
действительно дилетант, ловля наркобаронов, дело рук далеко не пограничников, если что)

ice_by
постоялец
постоялец
Сообщения: 305
Зарегистрирован: 02 июн 2007 08:32

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение ice_by » 23 фев 2009 04:00

Да уж дискуссия – вообщем каждый остался при своём мнении, и всё таки армия нужна по любому, там где-то звучало, что в современном государстве не нужна армия, и смеялись над тем, что погранцы охраняют границы, ребята не говорить чушь, просто задумайтесь про весь тот наркотрафик, ввоз оружия, перемещение преступников, и т.п., кто кроме как не пограничники? Конечно существует куча других служб, в задачи которых входит борьба со всем вышеперечисленными, но и без погранцов ни как. Как не крути, за полтора года человек меняется, в лучшую или худшую сторону это зависит от самого призывника и здесь армия абсолютно не причём, если парень не может ужиться в армейском обществе, то как он будет жить в гражданском обществе.
А на счёт здоровья, вот мой личный пример – в армию шёл был 75 кг. и подтягивался 12 раз, с армии пришёл 95 кг. и подтягивался 28 раз, до армии бегал 1.5 км. с жуткой задышкой, после армии даже не потел. Единственный минус – в армии не уделяют достаточного внимания образованию человека, но нормальный человек нагоняет этот потерянный промежуток времени после армии. К примеру я после армии сразу не смог поступить, завалил сочинение, много ошибок, но занялся своим образованием, подтянул нужные мне предметы, подготовился к поступления и на следующий год поступил в ВУЗ и с успехом его закончил, без 3-ек. Веду к тому, что всё зависит от человека.
Будет Иван ныть, там в армии, незаконно забрали и т.п., такое и к нему будет отношение. Поставит себя толковым парнем, может к концу службы к его мнению будут прислушиваться. Пусть служит и хватит бесполезных дебатов, всё равно как был призыв так он и останется.


P.S. А в Израиле даже девушки военнообязанные.

NesTea
мастер
мастер
Сообщения: 3570
Зарегистрирован: 25 май 2007 11:48

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение NesTea » 23 фев 2009 04:12

Лёлик писал(а):
Для Насти:
Для того, что б стать женщиной хватит 2-х минут.

вообще-то я написала, что это анекдот... ну да ладно...

медики военнообязанные. и мужчины и женщины. но при чем тут война? армия - это другое. в армии парни тратят 1,5 года своей жизни. да, именно тратят. если придет война(тьфу-тьфу-тьфу), то срок обучения военному делу будет составлять от 1 до 4 недель.

не понимаю, зачем всем парням служить... в наше время... не достаточно ли для обороны государственной границы и президента людей, которые добровольно выбирают армию профессией ??

ЗЫ: девушки в израиле вроде не военнообязанные. просто они могут служить в армии.

ЗЗЫ: не считаю массу тела и количество выполняемых поднятий тела показателем чего-то значительного. этого можно и в качалке достичь. за меньшие сроки и, так сказать, не отходя далеко от дома.

mgorki
мастер
мастер
Сообщения: 4703
Зарегистрирован: 22 май 2007 00:45

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение mgorki » 23 фев 2009 04:29

Дело не в этом хочешь не хочешь а армия нужна. Правда толку от белорусской армии не больше чем от самой фотографируемой армии мира. Дело в другом у кого хватает ума откосить - косят, те у кого не получается откосить, тихо служат не подымая хая. Обычная житейская ситуация, чего воздух сотрясать.
В то время когда космические корабли бороздят просторы вселенной...
В общем надо Федя, надо.

Аватара пользователя
IzrA
мастер
мастер
Сообщения: 1851
Зарегистрирован: 22 май 2007 21:19

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение IzrA » 23 фев 2009 04:36

NesTea писал(а):
ЗЫ: девушки в израиле вроде не военнообязанные. просто они могут служить в армии.

Обязанные. У меня однокурсница сейчас в Израиле живёт. Так вот тоже пару лет назад служила:) Даже фотки видел. Стоит, такая, в натовской форме, с М-16, в каске;)

З.Ы.
Анекдот вспомнился:
До армии я спал спокойно. Я знал - мой сон охраняют. Когда служил, спал плохо. Сам охранял. После армии вообще не сплю. Знаю, как охраняют.

Моё мнение, армия должна быть достойной. А служить в ней должны люди, которые хотят с этим связать жизнь. Или просто контрактники. Тогда армия будет профессиональной.

mgorki
мастер
мастер
Сообщения: 4703
Зарегистрирован: 22 май 2007 00:45

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение mgorki » 23 фев 2009 04:38

NesTea писал(а):
Лёлик писал(а):
Для Насти:
Для того, что б стать женщиной хватит 2-х минут.

вообще-то я написала, что это анекдот... ну да ладно...

медики военнообязанные. и мужчины и женщины.

И большинство (врачи) всю жизнь лейтенантами ходят. И никто из них не возмущается, и в суд не подает - трусы и алкоголики, не даром у них рюмки на петлицах.:)

alesmihalok
постоялец
постоялец
Сообщения: 300
Зарегистрирован: 01 авг 2007 23:16

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение alesmihalok » 23 фев 2009 05:00

mgorki писал(а):
Одно не понятно. Чего за него везде родитель бегает?

Я гляджу, вы і на амэрыканскім саце Радыё Свабода, свае гэбэшныя пяць капеяк усунуць не забылі.. А чыво там нік зьмянілі?

alesmihalok
постоялец
постоялец
Сообщения: 300
Зарегистрирован: 01 авг 2007 23:16

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение alesmihalok » 23 фев 2009 05:11

mgorki писал(а):
Лёлик писал(а):
Я не одобряю действия власти, что они такими методами изолируют неудобных для себя людей

И каждый год изолирует 8000 человек. :) Служить надо, а служить не охота. Откосить по закону мозгов не хватило, вот и пытаются косить по политическим мотивам. Типа шибко неудобны кровавому режиму, поэтому нас приговаривают к полуторагодичному стучанию сапогами. При этом армейские проблемы и несовершенство законов им глубоко до фонаря. Будут бороться ровно полтора года, потом кровавый режим будет побежден и отпустит борцов на свободу.

Як добра, што ёсьць такія разумныя людзі на форуме.. Вось толькі ніхто ад войска не касіў. І такія асобы як Шыла рэжыму не "ціпа не удобны", а рэальна замінаюць стабільна царстваваць, таму іх спачатку незаконна (нават па дзеючым законам) выключаюць са школаў і ўнівэрсыттэтаў, а потым гэтак сама незаконна "приговаривают к полуторагодичному стучанию сапогами."
Што да барацьбы, дык скажу нават больш.. будуць змагацца не паўтары гады, а столькі колькі спатрэбіцца.

alesmihalok
постоялец
постоялец
Сообщения: 300
Зарегистрирован: 01 авг 2007 23:16

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение alesmihalok » 23 фев 2009 05:19

mgorki писал(а):
exploi77 писал(а):
2mgorki
на все события я смотрю через призму собственного мировозрения...как и все в принципе...всё познаётся в сравнении, так что ваши измышления, да именно измышления, не имеют никакого веса...

Одна из основ государства закон. За соблюдение закона следят органы правопорядка ( та же полиция). Совершенны законы или несовершенны (да и в какой стране они совершенны?) значения не имеет. Не устраивают законы - меняйте. Не можете поменять подчиняйтесь и не войте, что досталось на орехи за нарушение. Еще не написан то закон который бы устраивал всех.
Если считаете, что анархия - мать порядка, то вперед и с песней.

Вось вось.. толькі мала таго што гэтыя законы "несовершенны", многія супярэчаць канстытуцыі і міжнародным паганденьням, дык яшчэ і парушаюцца...
Да вашага ведама, акрамя законаў ёсьць яшчэ такая рэч як праваўжывальная практыка. У Беларусі збольшага прымальнае заканадаўства, але ж усё пачынаецца з асноўнага закону.. з Канстытуцыі. У якой падзел улады значна перакошаны ў бок выканаўчай улады. Адсюль залежнасьць судоў ад выканаўчай улады. Адсюль адвольная праваўжывальная практыка..

alesmihalok
постоялец
постоялец
Сообщения: 300
Зарегистрирован: 01 авг 2007 23:16

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение alesmihalok » 23 фев 2009 05:26

mgorki по крайней мере аргументирует свои ответы.
-------------------------------------
ХАХАХА.. я бы назваў гэта каверканьнем фактаў і сэнсу.. зьдзек над удзельнікамі форуму.. ну ці калі казаць кампутарным слэнгам: ГЭТА БАНАЛЬНЫ ТРОЛІНГ

alesmihalok
постоялец
постоялец
Сообщения: 300
Зарегистрирован: 01 авг 2007 23:16

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение alesmihalok » 23 фев 2009 05:29

до службы я был таким же сторонником мнения о том, что в армии беспредел, неуставняк и стройка генеральских дач.
-------------------------------------
Сучасная тэрміновая служба — гэта ўзаконеная магчымасьць працяглай ізаляцыі маладых людзей з мэтай выкарыстаньня іх фізычнай сілы для працы. Піша Зьміцер Жалезьнічэнка з нагоды зьняволеньня Вячоркі, Шылы і Хведарука.

Я, Жалезьнічэнка Зьміцер, сябра Партыі БНФ, ад 25 студзеня 2008 году вайсковец тэрміновай службы, выказваю словы падтрымкі гвалтоўна забраным у войска ў студзені 2009 году Франаку Вячорку, Івану Шылу, Зьмітру Хведаруку, іх сем’ям ды блізкім людзям.

Асуджаю дзеяньні дзяржаўных СМІ, у прыватнасьці «Беларускай вайсковай газэты», газэты «СБ. Беларусь сегодня», Першага нацыянальнага каналу тэлебачаньня за перадузятае, неаб’ектвўнае ды наўпрост ілжывае асьвятленьне падзеяў вакол моладзевых актывістаў,

забраных у войска ў абыход закону цягам гэтага ды мінулага году.

У той жа час выказваю падзяку незалежным мэдыям за ўсебаковае, хуткае ды слушнае асьвятленьне сытуацыі.

Пасьля году, праведзенага ў салдатах, сьцьвярджаю, што сучасная тэрміновая служба ў беларускім войску ня ёсьць сродкам абароны краіны. Па сутнасьці, тэрміновая служба ў Беларусі – гэта ўзаконеная магчымасьць працяглай ізаляцыі маладых людзей з мэтай выкарыстаньня іх фізычнай сілы для працы.

Салдаты ў войску займаюцца ў асноўныя не «баявой вучобай з мэтай атрыманьня вайскова‑ўліковай спэцыяльнасьці», а цяжкай фізычнаю працаю, якая не патрабуе глыбокіх ведаў.

Памежнікі ахоўваюць мяжу, унутраныя войскі патрулююць вуліцы ды ахоўваюць арыштаваных, транспартныя войскі праводзяць чыгунку ды займаюцца будаўніцтвам.

Шмат салдацкага часу ў гэтых ды іншых вайсковых фармаваньнях ідзе на гаспадарчыя працы з мэтаю падтрымаць нежыцьцяздольныя вайсковыя гарадкі.

Насамрэч карысныя веды атрымліваюць адзінкі. А баявой вучобай увесь час займаюцца хіба салдаты падразьдзяленьняў спэцапэрацыяў. Але астатнія хлопцы проста працуюць, то бок робяць тое, што павінны рабіць за грошы ды па ўласным жаданьні, як працуюць разам зь імі вайскоўцы на кантрактах. Праз гэта прэстыж вайсковая служба нівэляваны, што б ні казалі на гэты конт палкоўнікі зь Міністэрства абароны.

Беларускае войска адрозьніваецца вельмі нізкім узроўнем побыту салдатаў. Пры гэтым

адсутнасьць гарачай вады, немагчымасьць прасушыць узімку абутак ды вопратку, нярэдкія халады ў памяшканьнях тлумачацца неабходнасьцю загартоўваньня маладых воінаў.

Лыжка вадкага бульбянога пюрэ называецца збалансаваным харчаваньнем, а 22 тысячы рублёў на месяц лічацца сумаю, дастатковай, каб пакрыць усе выдаткі маладога чалавека. Праца ў нядзелю ды нарады на выходных, якія ніяк не кампэнсуюцца,

адсутнасьць звальненьняў тлумачыцца неабходнасьцю падтрыманьня баяздольнасьці падразьдзяленьняў.

Гэты сьпіс можна працягваць бясконца.

Нягледзячы на тое, што ў войску лепшыя, чым у турме, магчымасьці кантактаваньня з блізкімі ды троху лепшае харчаваньне, тут захоўваюцца ўсе асноўныя прыкметы турэмнага ладу. Найперш войска характарызуецца пазбаўленьнем волі.

Так, вялікая колькасьць вайскоўцаў мае магчымасьць наведаць родны дом толькі адзін раз за паўтара гады – падчас адпачынку (скарочанага ў мінулым годзе да 10 дзён). Гэта пры тым, што вайсковую павіннасьць салдаты адбываюць недалёка ада дому, у межах некалькіх гадзінаў язды цягніком. Яшчэ пару разоў хлопцы могуць на некалькі гадзінаў выйсьці ў горад. Наколькі я ведаю, «на хіміі», дзе сядзяць крымінальнікі, з гэтым прасьцей. А войска ж – гэта ганаровы абавязак, а не пакараньне за злачынства.

Замкнёнасьць вайсковага жыцьця ды крымінальная адказнасьць за невыкананьне загадаў правакуюць сталыя зьдзекі з вайскоўцаў тэрміновай службы ды выкарыстаньне апошніх для выкананьня патрэбаў камандзіраў. Цікава, што сказаў б Элвіс Прэсьлі ці прынц Чарльз, каб самым ласкавым зваротам да іх было слова «малпа», а большасьць часу яны праводзілі б, корпаючыся віламі ў сьмецьці ці наразаючы сьнег роўнымі кубікамі…

Узьнімаць жа гэтыя ды іншыя праблемы большасьць хлопцаў проста баіцца.

У дачыненьні да «ненадзейных» вайскоўцаў да вышэйпералічанага можна дадаць сталы кантроль з боку КДБ ды іх памагатых, абмежаваньне наведвальняў ды тэлефанаваньняў, ператрусы асабістых рэчаў ды пэрлюстрацыю пошты.

Такім чынам, мой вайсковы досьвед дазваляе мне сьцьвярджаць, што прымусовае накіраваньне ў войска моладзевых актывістаў у абыход закону ды ўвогуле інстытутам тэрміновай службы ў сучаснай Беларусі ёсьць не стварэньнем ўмоваў для выкананьня хлопцамі канстытуцыйнага абявязку, але формаю ізаляцыі, якая павінна быць скасаваная ў найхутчэйшыя тэрміны.

Зьвяртаюся да беларускіх ды міжнародных праваабарончых арганізацыяў з просьбаю пра наданьне Франаку Вячорку, Івану Шылу і Зьмітру Хведаруку статусу палітзьняволеных ды вязьняў сумленьня.

Канстатую, што відавочныя рэпрэсіі – арышты, зьбіцьцё, ілжывыя ды супярэчлівыя вынікі мэдычных абсьледаваньняў, закрыцьцё ў войску ў абыход закону ў дачыненьні да актывістаў Моладзі БНФ ды Маладога Фронту яскрава сьведчаць, што шырока абвешчаная лібэралізацыя ў Беларусі не адбываецца. Усе захады, якія робіць існы рэжым для паляпшэньня адносінаў з Эўразьвязам, ёсьць бутафорыяй.

(з невялікімі скаротамі)

Зьміцер Жалезьнічэнка, 1 лютага 2009, Жлобін

http://www.nn.by/index.php?c=ar&i=23582

Аватара пользователя
fdv
мастер
мастер
Сообщения: 2837
Зарегистрирован: 06 янв 2008 09:19

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение fdv » 23 фев 2009 05:33

Love_Rent писал(а):
... верьте в своего бога дальше, он поможет, он спасёт, он защитит... Наша армия вообще не нужна становится; только вот еврейский боженька не станет заниматься обороной нашей родной славянской земли, когда тому придёт время...

И нечего княвать на тех кто честно отдал полтора года жизни за то, чтобы его потом поливали дерьмом...

А нормальные мозги (в отличие от унитаза, который мыть нужно постоянно) за полтора года успеть промыть очень сложно,- как ни прискорбно Вам это читать...)

Извиняюсь за высказывания перед присутствующими дамами...


Я понимаю, обидно... Но ничего не меняет. Да, я буду и дальше верить в Бога. Не в своего, а в того, кто меня спас и спас дорогих мне людей. Я понимаю, слепой не может видеть света, но он должен понимать, что когда ему говорят, что свет видит кто-то дргой - он не должен обижаться, он должен искать пути увидеть свет тоже. Это что касательно Бога.

Я никого ничем не поливал. Я просто выразил своё устоявшееся мнение. Я давно и не раз писал - необязательно плавать грязи, чтобы понять, что это грязь и туда нечего соваться.

alesmihalok
постоялец
постоялец
Сообщения: 300
Зарегистрирован: 01 авг 2007 23:16

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение alesmihalok » 23 фев 2009 05:34

Обычная житейская ситуация, чего воздух сотрясать.
-----------------------------------
Дык вы прапануецца падпарадкавацца беззаконьню? Дык вы ж крычалі пра ЗАКОН!

alesmihalok
постоялец
постоялец
Сообщения: 300
Зарегистрирован: 01 авг 2007 23:16

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение alesmihalok » 23 фев 2009 05:36

Тогда армия будет профессиональной.
--------------------------------
Між іншым, на колькі мне вядома, прафэсійнае войска, адно з праграмных патрабаваньняў Маладога Фронту.

mgorki
мастер
мастер
Сообщения: 4703
Зарегистрирован: 22 май 2007 00:45

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение mgorki » 23 фев 2009 05:52

alesmihalok писал(а):
mgorki писал(а):
Одно не понятно. Чего за него везде родитель бегает?

Я гляджу, вы і на амэрыканскім саце Радыё Свабода, свае гэбэшныя пяць капеяк усунуць не забылі.. А чыво там нік зьмянілі?

Каюсь, я это прочитал на svaboda.org. Даже американцев это очень удивило.

Аватара пользователя
IzrA
мастер
мастер
Сообщения: 1851
Зарегистрирован: 22 май 2007 21:19

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение IzrA » 23 фев 2009 05:54

alesmihalok писал(а):
Тогда армия будет профессиональной.
--------------------------------
Між іншым, на колькі мне вядома, прафэсійнае войска, адно з праграмных патрабаваньняў Маладога Фронту.


Отлично. Если добьётесь - респект и уважуха:)

З.Ы.
Этот пункт весьма привлекателен, особенно среди будущих призывников, не так ли?
Двойную функцию выполняет. С одной стороны желание реформировать армию, с другой отличный пиар среди молодёжи.
Без обид.

З.Ы.
Пишите в один пост. Это нетрудно. А то Имао вам сейчас даст:)

mgorki
мастер
мастер
Сообщения: 4703
Зарегистрирован: 22 май 2007 00:45

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение mgorki » 23 фев 2009 05:57

alesmihalok писал(а):
до службы я был таким же сторонником мнения о том, что в армии беспредел, неуставняк и стройка генеральских дач.
-------------------------------------
Сучасная тэрміновая служба — гэта ўзаконеная магчымасьць працяглай ізаляцыі маладых людзей з мэтай выкарыстаньня іх фізычнай сілы для працы. Піша Зьміцер Жалезьнічэнка з нагоды зьняволеньня Вячоркі, Шылы і Хведарука.

Я, Жалезьнічэнка Зьміцер, сябра Партыі БНФ, ад 25 студзеня 2008 году вайсковец тэрміновай службы, выказваю словы падтрымкі гвалтоўна забраным у войска ў студзені 2009 году Франаку Вячорку, Івану Шылу, Зьмітру Хведаруку, іх сем’ям ды блізкім людзям.

Асуджаю дзеяньні дзяржаўных СМІ, у прыватнасьці «Беларускай вайсковай газэты», газэты «СБ. Беларусь сегодня», Першага нацыянальнага каналу тэлебачаньня за перадузятае, неаб’ектвўнае ды наўпрост ілжывае асьвятленьне падзеяў вакол моладзевых актывістаў,

забраных у войска ў абыход закону цягам гэтага ды мінулага году.

У той жа час выказваю падзяку незалежным мэдыям за ўсебаковае, хуткае ды слушнае асьвятленьне сытуацыі.

Пасьля году, праведзенага ў салдатах, сьцьвярджаю, што сучасная тэрміновая служба ў беларускім войску ня ёсьць сродкам абароны краіны. Па сутнасьці, тэрміновая служба ў Беларусі – гэта ўзаконеная магчымасьць працяглай ізаляцыі маладых людзей з мэтай выкарыстаньня іх фізычнай сілы для працы.

Салдаты ў войску займаюцца ў асноўныя не «баявой вучобай з мэтай атрыманьня вайскова‑ўліковай спэцыяльнасьці», а цяжкай фізычнаю працаю, якая не патрабуе глыбокіх ведаў.

Памежнікі ахоўваюць мяжу, унутраныя войскі патрулююць вуліцы ды ахоўваюць арыштаваных, транспартныя войскі праводзяць чыгунку ды займаюцца будаўніцтвам.

Шмат салдацкага часу ў гэтых ды іншых вайсковых фармаваньнях ідзе на гаспадарчыя працы з мэтаю падтрымаць нежыцьцяздольныя вайсковыя гарадкі.

Насамрэч карысныя веды атрымліваюць адзінкі. А баявой вучобай увесь час займаюцца хіба салдаты падразьдзяленьняў спэцапэрацыяў. Але астатнія хлопцы проста працуюць, то бок робяць тое, што павінны рабіць за грошы ды па ўласным жаданьні, як працуюць разам зь імі вайскоўцы на кантрактах. Праз гэта прэстыж вайсковая служба нівэляваны, што б ні казалі на гэты конт палкоўнікі зь Міністэрства абароны.

Беларускае войска адрозьніваецца вельмі нізкім узроўнем побыту салдатаў. Пры гэтым

адсутнасьць гарачай вады, немагчымасьць прасушыць узімку абутак ды вопратку, нярэдкія халады ў памяшканьнях тлумачацца неабходнасьцю загартоўваньня маладых воінаў.

Лыжка вадкага бульбянога пюрэ называецца збалансаваным харчаваньнем, а 22 тысячы рублёў на месяц лічацца сумаю, дастатковай, каб пакрыць усе выдаткі маладога чалавека. Праца ў нядзелю ды нарады на выходных, якія ніяк не кампэнсуюцца,

адсутнасьць звальненьняў тлумачыцца неабходнасьцю падтрыманьня баяздольнасьці падразьдзяленьняў.

Гэты сьпіс можна працягваць бясконца.

Нягледзячы на тое, што ў войску лепшыя, чым у турме, магчымасьці кантактаваньня з блізкімі ды троху лепшае харчаваньне, тут захоўваюцца ўсе асноўныя прыкметы турэмнага ладу. Найперш войска характарызуецца пазбаўленьнем волі.

Так, вялікая колькасьць вайскоўцаў мае магчымасьць наведаць родны дом толькі адзін раз за паўтара гады – падчас адпачынку (скарочанага ў мінулым годзе да 10 дзён). Гэта пры тым, што вайсковую павіннасьць салдаты адбываюць недалёка ада дому, у межах некалькіх гадзінаў язды цягніком. Яшчэ пару разоў хлопцы могуць на некалькі гадзінаў выйсьці ў горад. Наколькі я ведаю, «на хіміі», дзе сядзяць крымінальнікі, з гэтым прасьцей. А войска ж – гэта ганаровы абавязак, а не пакараньне за злачынства.

Замкнёнасьць вайсковага жыцьця ды крымінальная адказнасьць за невыкананьне загадаў правакуюць сталыя зьдзекі з вайскоўцаў тэрміновай службы ды выкарыстаньне апошніх для выкананьня патрэбаў камандзіраў. Цікава, што сказаў б Элвіс Прэсьлі ці прынц Чарльз, каб самым ласкавым зваротам да іх было слова «малпа», а большасьць часу яны праводзілі б, корпаючыся віламі ў сьмецьці ці наразаючы сьнег роўнымі кубікамі…

Узьнімаць жа гэтыя ды іншыя праблемы большасьць хлопцаў проста баіцца.

У дачыненьні да «ненадзейных» вайскоўцаў да вышэйпералічанага можна дадаць сталы кантроль з боку КДБ ды іх памагатых, абмежаваньне наведвальняў ды тэлефанаваньняў, ператрусы асабістых рэчаў ды пэрлюстрацыю пошты.

Такім чынам, мой вайсковы досьвед дазваляе мне сьцьвярджаць, што прымусовае накіраваньне ў войска моладзевых актывістаў у абыход закону ды ўвогуле інстытутам тэрміновай службы ў сучаснай Беларусі ёсьць не стварэньнем ўмоваў для выкананьня хлопцамі канстытуцыйнага абявязку, але формаю ізаляцыі, якая павінна быць скасаваная ў найхутчэйшыя тэрміны.

Зьвяртаюся да беларускіх ды міжнародных праваабарончых арганізацыяў з просьбаю пра наданьне Франаку Вячорку, Івану Шылу і Зьмітру Хведаруку статусу палітзьняволеных ды вязьняў сумленьня.

Канстатую, што відавочныя рэпрэсіі – арышты, зьбіцьцё, ілжывыя ды супярэчлівыя вынікі мэдычных абсьледаваньняў, закрыцьцё ў войску ў абыход закону ў дачыненьні да актывістаў Моладзі БНФ ды Маладога Фронту яскрава сьведчаць, што шырока абвешчаная лібэралізацыя ў Беларусі не адбываецца. Усе захады, якія робіць існы рэжым для паляпшэньня адносінаў з Эўразьвязам, ёсьць бутафорыяй.

(з невялікімі скаротамі)

Зьміцер Жалезьнічэнка, 1 лютага 2009, Жлобін

http://www.nn.by/index.php?c=ar&i=23582

Вот видите к чему приводит игнорирование отечественного производителя. Остается уповать только на дармовую солдатскую рабочую силу. А выступала бы оппозиция за модернизацию предприятий, сохранение национальной системы образования, повышение благосостояния населения не пришлось бы сейчас юным оппозиционерам вкалывать за спасибо. Статуса политбеженцев им пока еще никто не обещал.

Аватара пользователя
Лёлик
мастер
мастер
Сообщения: 1532
Зарегистрирован: 24 май 2008 22:24

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение Лёлик » 23 фев 2009 06:00

Не понимаю, почему все считают армию сборищем дегенератов, и солдат-срочник в этом сообществе - низшее звено? В моей части на посту каждого солдата стоял японский приёмник и комп (4-ый пень, 17 монитор ЖКИ...). А кто-то и хрюшек кормил, но это был выбор каждого и никто никого не заставлял...

mgorki
мастер
мастер
Сообщения: 4703
Зарегистрирован: 22 май 2007 00:45

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение mgorki » 23 фев 2009 06:03

alesmihalok писал(а):
Што да барацьбы, дык скажу нават больш.. будуць змагацца не паўтары гады, а столькі колькі спатрэбіцца.

Сколько уже лет закон о воинской обязанности действует и у оппов никаких нареканий не вызывал. Были недовольны только "косилы" и "симулянты". Призвали опповкую верхушку в армию и на тебе закон плох и не хорош. Пройдет полтора года закон стане снова белым и пушистым, а у Вас на горизонте замаячит новая борьба и новые свершения.

mgorki
мастер
мастер
Сообщения: 4703
Зарегистрирован: 22 май 2007 00:45

Жалоба Ивана Шило на незаконный призыв в армию

Сообщение mgorki » 23 фев 2009 06:05

alesmihalok писал(а):
Обычная житейская ситуация, чего воздух сотрясать.
-----------------------------------
Дык вы прапануецца падпарадкавацца беззаконьню? Дык вы ж крычалі пра ЗАКОН!

А в чем нарушения закона? Не смогли откосить в законном порядке - так служите.


Вернуться в «Город день за днем»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 114 гостей