Ивана Шило исключили из школы

Всё, что вас волнует в повседневной жизни. Всё, что вы хотели знать. Спрашивайте и вам обязательно дадут совет (только правил форума не нарушайте).
alesmihalok
постоялец
постоялец
Сообщения: 300
Зарегистрирован: 01 авг 2007 23:16

Ивана Шило исключили из школы

Сообщение alesmihalok » 11 июн 2008 16:54

имао писал(а):
и чего так на mgorki навалились?
Но вот что заметил: в то время как mgorki аргументирует свои ответы...
так и многие поступают: жить по закону впадлу...


1)Ведаеце я бы з задавальненьнем прапанаваў аргумэнтаваныя камэнты, але ж не для параноікаў, якія ва ўсім бачаць змову і жывуць па прынцыпу "вы ўсе дурні, адзін я ў белым такі прыгожы тут стаю".
2) Натуральна, што апазыцыя зараз не дастаткова моцная, але ж ня варта казаць пра апазцыцю як пра нешта вас не датычнае, калі вы не зьяўляецеся прыхільнікам Лукашэнкі, то вы апрыоры апазыцыянэр. А апазыцыянэрам якой менавіта масьці вы зьяўляецеся вам лепш бачна самому. Бо не існуе аднолькавай апазыцыі з адзіным поглядам на ўсе пытаньне. Беларуская апазыцыя ўключае і нацыяналістаў, і лібэралаў, і сацыял-дэмакратаў, і камуністаў, і безьліч груповак зь невыразнымі ідэалягічнымі поглядамі. І ўсё што аб'дноўвае абсалютна неаб'ядноўваемых ў нармальным палітычным жыцьці людзей гэта іх жадаеньне зьмяніць дэспатычны палітычны рэжым на Беларусі на дэмакратычны рэжым з адзінымі цывілізаванымі правіламі палітычнай гульні для ўсіх.
Таму калі вы кажыце, што апазыцыя лох і пры гэтым не зьяўлецеся прыхільнікам Лукашэнкі, можаце сьмела ітэрпаліраваць гэткае азначэньне і на сябе. Апазыцыя гэта ня нейкі там Мілінкевіч, гэта тыя людзі якія жадаюць перамен і хоць нешта дзеля гэтага робяць. Натуральна, што прыхільнікі пераменаў і рэжым знаходзцца не ў аднолькавых умовах, рэжым мае пэўную перавагу, але ж калі вы лічыце што ў гэтай краіне нешта ня так, то варта ня ганьбіць апазыцыю, а спрабаваць зьмяніць сытуацыю самому. Да таго ж, як я ўжо казаў вышэй, сярод апазыцыянэраў існуе такі вялікі ідэалягічны разнабой, што вы заўсёды знойдзеце хто будзе па гэтых поглядях бліжэй да вас і, кантактуючы зь імі, зможаце паўплываць на іх рашэньні самі.
3) Што да закону, то на жаль не магу тут пагадзіцца. Так, у большасьці выпадкаў так званыя законы ў Беларусі дзейнічаюць і зь іх дапамогай можна дабівацца праўды ў судах, асабліва калі гэта нейкія трудавыя спрэчкі. Але ж як толькі пытаньне пачынае кранацца грамадзка-палітычнай дзейнасьці, то пра ўсялякую законнасьць можаце забыць. Хто ня ведае пра лаючыхся мацюкамі і размахваючых рукамі апазыцыянэраў, ды якіх там апазыцыянэраў - звычайных людзей што не жадаюць жыць з дыктатурай? Ці за іншадумства з унівэраў, школаў, працы выганяюць па законах? Ці адмаўляюць ў правядзеньні масавых мерапрыемствах па законах? Ці садзяць у турмы, на хімію, на суткі па законах? Ці фальсіфіцыруюць выбары па законах? Ці забараняюць канцэрты беларускіх музыкаў па законах? Ці з прадпрымальнікамі абыходзяцца па закону? Ці тое, што Указ прэзыдэнта вышэй за Закон Парлямэнта гэта па закону? Ці вы насамрэч верыце ў незалежны Суд на Беларусі? Запытайцеся ў любога знаёмага міліцыянта які прысуд выносіць судзьдзя... Ці заганяюць у БРСМ па законах? Ці прымушаюць хадзіць на суботнікі і адлічваць грошы па законах? Ці зьнішчаюць незалежныя СМІ па законах? Ці піліваюць брудам з экранаў ТБ усіх налева і направа па законах? Ці можа вы пра якіясь іншыя законы расказваеце? Дык я яшчэ ведаю законы Божыя, дык у іх такой законнасьцьі таксама няма!!!

alesmihalok
постоялец
постоялец
Сообщения: 300
Зарегистрирован: 01 авг 2007 23:16

Ивана Шило исключили из школы

Сообщение alesmihalok » 11 июн 2008 17:28

mgorki писал(а):
Я предлагаю подождать ребрендинга оппозиции. Когда появится оппозиция для взрослых, тогда и поговорим.


Чакайце, чакайце... Дачакаецеся, што спачатку гэты форум прыкрыюць, а потым "варанок" уначы да сяброў ці родных прыедзе з-за размоваў на ідэалягічна няправільныя тэмы на кухні...

mgorki
мастер
мастер
Сообщения: 4703
Зарегистрирован: 22 май 2007 00:45

Ивана Шило исключили из школы

Сообщение mgorki » 11 июн 2008 17:35

Ну ребенок, честное слово ребенок. Что можно еще сказать?

alesmihalok
постоялец
постоялец
Сообщения: 300
Зарегистрирован: 01 авг 2007 23:16

Ивана Шило исключили из школы

Сообщение alesmihalok » 11 июн 2008 21:13

Івана Шылу бароняць пікетам і расьцяжкай ля будынку Міністэрства адукацыі
http://www.svaboda.org/Content/Article/1121730.html

Каму цікавы вынікі онлайн-канфэрэнцыі зь Іванам Шыла на сайце Радыё Свабода заходзьце сюды:
http://www.svaboda.org/forum/25356.html

Аватара пользователя
имао
модератор
модератор
Сообщения: 7683
Зарегистрирован: 30 апр 2007 11:00

Ивана Шило исключили из школы

Сообщение имао » 12 июн 2008 01:51

alesmihalok писал(а):
1)Ведаеце я бы з задавальненьнем прапанаваў аргумэнтаваныя камэнты, але ж не для параноікаў, якія ва ўсім бачаць змову і жывуць па прынцыпу "вы ўсе дурні, адзін я ў белым такі прыгожы тут стаю".!

можно ещё допустить, что тему читают не только параноики и они в свою очередь могли услышать аргументированный ответ

по поводу второго:
вот так сходу делить людей на правых и левых...
у оппозиции было время чтобы стать достаточно сильной, на что ушло это время? где все эти националисты, либералы и остальные? чем они занимаются?

fiesta
читатель
читатель
Сообщения: 10
Зарегистрирован: 31 май 2007 00:33

Ивана Шило исключили из школы

Сообщение fiesta » 12 июн 2008 20:51

У имао время прошло, у mgorki не настало... определились бы вы, господа, с историческим-то моментом.

ice_by
постоялец
постоялец
Сообщения: 305
Зарегистрирован: 02 июн 2007 08:32

Ивана Шило исключили из школы

Сообщение ice_by » 12 июн 2008 21:25

Да чё париться за этого Ивана, к чему шёл к тому и пришёл. Сам добивался этого. За свободу и равенство прогулами и нарушениями устава школы не борются! К тому же в Республике в этом году ни его одного исключили, а ещё 5 человек. Так, что это не единственный случай и раздувать с этого какую то историю не вижу смысла.

mgorki
мастер
мастер
Сообщения: 4703
Зарегистрирован: 22 май 2007 00:45

Ивана Шило исключили из школы

Сообщение mgorki » 12 июн 2008 21:28

Время детей прошло, время взрослых не настало. Терпение fiesta, терпение. Взрослых ответов от оппозиции нет, действий тоже. 13-й год мусолят 35-ю статью Конституции. И не надоест им, уж в лету скоро канут, а результата нет.
Далась им эта 35. Постоянно сами нарушают, а претензий к статье нет.

Аватара пользователя
имао
модератор
модератор
Сообщения: 7683
Зарегистрирован: 30 апр 2007 11:00

Ивана Шило исключили из школы

Сообщение имао » 13 июн 2008 01:29

fiesta писал(а):
У имао время прошло, у mgorki не настало... определились бы вы, господа, с историческим-то моментом.

у имао время не прошло, это у оппозиции время проходит впустую.
о каком историческом моменте речь? история никогда не вспомнит нынешнюю оппозицию.
в общем, если вам нечего сказать - идите дальше тренируйтесь...

storm
читатель
читатель
Сообщения: 11
Зарегистрирован: 25 май 2008 17:16

Ивана Шило исключили из школы

Сообщение storm » 13 июн 2008 01:57

ІМАО-я бы не сказал!САШЕ ПОЛЮБОМУ ДАДУТ!рано или поздно!
ice_by ментовскиеТЕМЫ(даже хорошихМЕНТОВ:) )это все=МЕНТОВСКИЕтемы!:(

mgorki
мастер
мастер
Сообщения: 4703
Зарегистрирован: 22 май 2007 00:45

Ивана Шило исключили из школы

Сообщение mgorki » 13 июн 2008 02:13

storm писал(а):
ІМАО-я бы не сказал!САШЕ ПОЛЮБОМУ ДАДУТ!рано или поздно!

Конечно дадут: персональную пенсию, охрану, особняк. К этому все и идет.

ice_by
постоялец
постоялец
Сообщения: 305
Зарегистрирован: 02 июн 2007 08:32

Ивана Шило исключили из школы

Сообщение ice_by » 13 июн 2008 06:13

storm писал(а):
ІМАО-я бы не сказал!САШЕ ПОЛЮБОМУ ДАДУТ!рано или поздно!
ice_by ментовскиеТЕМЫ(даже хорошихМЕНТОВ:) )это все=МЕНТОВСКИЕтемы!:(


И?

Аватара пользователя
имао
модератор
модератор
Сообщения: 7683
Зарегистрирован: 30 апр 2007 11:00

Ивана Шило исключили из школы

Сообщение имао » 13 июн 2008 06:29

ice_by писал(а):
storm писал(а):
ІМАО-я бы не сказал!САШЕ ПОЛЮБОМУ ДАДУТ!рано или поздно!
ice_by ментовскиеТЕМЫ(даже хорошихМЕНТОВ:) )это все=МЕНТОВСКИЕтемы!:(


И?

ну это видимо так, к сведению.

да всем дадут, земля круглая и всем вернется.


Вернуться в «Город день за днем»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 103 гостя