Политпризывника Ивана Шило комиссовали

Мысли , события, комментарии.
ljoksa
читатель
читатель
Сообщения: 14
Зарегистрирован: 28 сен 2009 02:13

Политпризывника Ивана Шило комиссовали

Сообщение ljoksa » 04 дек 2009 03:24

Обсуждение статьи: Политпризывника Ивана Шило комиссовали

Чакайма цябе, сябра, у Салігорску :)

Аватара пользователя
IzrA
мастер
мастер
Сообщения: 1851
Зарегистрирован: 22 май 2007 21:19

Политпризывника Ивана Шило комиссовали

Сообщение IzrA » 04 дек 2009 04:08

А из-за чего комиссовали не написали. Супер.

Аватара пользователя
Лёлик
мастер
мастер
Сообщения: 1532
Зарегистрирован: 24 май 2008 22:24

Политпризывника Ивана Шило комиссовали

Сообщение Лёлик » 04 дек 2009 05:06

Обычно, если списывают после присяги, то в основном через дурку.

ljoksa
читатель
читатель
Сообщения: 14
Зарегистрирован: 28 сен 2009 02:13

Политпризывника Ивана Шило комиссовали

Сообщение ljoksa » 04 дек 2009 05:44

IzrA писал(а):
А из-за чего комиссовали не написали. Супер.

У мяне алергія, а ёсьць указ міністэрства абароны, які не дазваляе праходзіць тэрміновую службу.
Тут ё падрабязнасьці:
Іван Шыла: “Найперш хачу сустрэцца зь сябрамі”
Изображение
іван Шыла ля ўправы БНФ на праспэкце Машэрава ў Менску.
03.12.2009 20:35
Любоў Лунёва

Іван Шыла паведаміў «Свабодзе», што сам не чакаў таго, што яго камісуюць і так раптоўна скончыцца яго служба ў войску. У 22.35 І.ШЫЛА - У ЖЫВЫМ ЭФІРЫ “НАЧНОЙ СВАБОДЫ”
Але і трапіў у войска Іван таксама раптоўна. Гэта адбылося напрыканцы студзеня. На кватэру Івана Шылы прыйшлі супрацоўнікі міліцыі, якімі камандавалі людзі ў цывільным. Яны схапілі хлопца і адвезьлі ў Салігорскі ваенкамат. Адтуль яго перавезьлі ў Менск. Іван абвясьціў галадоўку. Ён патрабаваў, каб яго прызывалі на вайсковую службу так, як іншых прызыўнікоў: спачатку мэдкамісія, а потым позва ў ваенкамат.

Яму адмовілі і гвалтам прывезьлі ў Лепельскую вайсковую частку. Літаральна праз тыдзень пасьля прыняцьця прысягі Іван трапіў у шпіталь. У выніку ў медчастцы і ў шпіталях ён правёў каля траціны тэрміну вайсковай службы за 10 месяцаў. Апроч таго, Іван адседзеў 10 сутак на гаўптвахце за тое, што ў ягоных рэчах знайшлі мабільны тэлефон.

Іван Шыла:
«Мяне павезьлі ў Менск на абсьледаваньне. Там мне паведамілі, што я не прыдатны да службы ў войску. Два тыдні гэтае пытаньне ўсё ўзважвалі, вырашалі, перамаўляліся… Мяне абсьледавалі менш за суткі ў Менску. Мяне прывезьлі назад, бо яны ж ня хочуць, каб я быў у Менску, бо вайскоўцы хвалююцца, што каля шпіталя намалююцца тысячы беларускіх апазыцыянэраў са сьцягамі, расьцяжкамі… Я знаходжуся ў частцы, тут праз тыдзень да мяне прыходзяць з дакумэнтамі і кажуць: „Зьбірайся дадому“.

У мяне алергія, а ёсьць указ міністэрства абароны, які не дазваляе праходзіць тэрміновую службу.

Кіраўнік вайсковага шпіталя палкоўнік Савіцкі сказаў, што палітыкай Міністэрства абароны не займаецца і, калі я хваробу маю, значыць служыць ня буду. Самі вайсковыя мэдыкі, якія мусяць рабіць абсьледаваньне, самі гэтага не рабілі, а запрасілі прафэсара мэдыцыны, які й паставіў дыягназ.

Цяпер я хачу як мага хутчэй сустрэцца са сваімі сябрамі. А пляны — гэта адукацыя. Трэба вучыцца».

http://www.svaboda.org/content/article/1894525.html

ice_by
постоялец
постоялец
Сообщения: 305
Зарегистрирован: 02 июн 2007 08:32

Политпризывника Ивана Шило комиссовали

Сообщение ice_by » 04 дек 2009 07:06

Прикольно сделали, убили политическую карьеру парню, если он собирался ей заниматься, по документам проведут статью и всё , кто ж его уже к власти пустит.

Аватара пользователя
имао
модератор
модератор
Сообщения: 7683
Зарегистрирован: 30 апр 2007 11:00

Политпризывника Ивана Шило комиссовали

Сообщение имао » 04 дек 2009 07:11

в смысле? нельзя с аллергией к власти?)

dyk
пользователь
пользователь
Сообщения: 101
Зарегистрирован: 09 дек 2007 09:53

Политпризывника Ивана Шило комиссовали

Сообщение dyk » 04 дек 2009 14:40

З вяртаньнем, Дружа :)

http://www.svaboda.org/content/article/1894609.html - Ваніна інтэрвію "Свабодзе".

Асабліва "разумным" камэнтатарам раю паслухаць.

Freddy
мастер
мастер
Сообщения: 1784
Зарегистрирован: 19 июн 2007 02:46

Политпризывника Ивана Шило комиссовали

Сообщение Freddy » 04 дек 2009 16:12

Ну что такое армия Иван уже знает. Следующий раз погрозят тюрьмой....

p/s/ Благодаря Ваниному пиару в СШ№4 из школы "ушли" нормальную директриссу и теперь там Сталина Бериевна правит, а большая часть учителей и школьников проклинает все на свете....

Hustler
новичок
новичок
Сообщения: 34
Зарегистрирован: 05 окт 2007 06:20

Политпризывника Ивана Шило комиссовали

Сообщение Hustler » 04 дек 2009 16:46

Еще один откосил
:laugh:

dyk
пользователь
пользователь
Сообщения: 101
Зарегистрирован: 09 дек 2007 09:53

Политпризывника Ивана Шило комиссовали

Сообщение dyk » 04 дек 2009 17:14

Freddy писал(а):
Ну что такое армия Иван уже знает. Следующий раз погрозят тюрьмой...
А Ты што будзеш рабіць у той момант?
p/s/ Благодаря Ваниному пиару в СШ№4 из школы "ушли" нормальную директриссу и теперь там Сталина Бериевна правит, а большая часть учителей и школьников проклинает все на свете....
Дырэктара зышла з-за ідыятызма хворых на галаву хіраўнікоў-жопалізаў, якія ня маюць уласнага меркаваньня і гатовы выконваць любы загад, што ідзе ад такіх жа зазамбіраваных саветчыкаў (ад слова "савецкі") з калгасным мэнталітэтам, ня здольных несьці адказнасьць за свае словы і ўчынкі.

Рытарычные пытаньне: Чаму ж вучням і бацькам не выступіць за ўвядзеньне самакіраваньня, каб уздзеяньне было ад карыстальнікаў адукацыйнымі паслугамі (вучняў), а не ад невядома якіх дзядзек (ціпа "вумных") у высокіх кабінэтах?

Freddy
мастер
мастер
Сообщения: 1784
Зарегистрирован: 19 июн 2007 02:46

Политпризывника Ивана Шило комиссовали

Сообщение Freddy » 04 дек 2009 17:27

dyk писал(а):
Freddy писал(а):
Ну что такое армия Иван уже знает. Следующий раз погрозят тюрьмой...
А Ты што будзеш рабіць у той момант?
p/s/ Благодаря Ваниному пиару в СШ№4 из школы "ушли" нормальную директриссу и теперь там Сталина Бериевна правит, а большая часть учителей и школьников проклинает все на свете....
Дырэктара зышла з-за ідыятызма хворых на галаву хіраўнікоў-жопалізаў, якія ня маюць уласнага меркаваньня і гатовы выконваць любы загад, што ідзе ад такіх жа зазамбіраваных саветчыкаў (ад слова "савецкі") з калгасным мэнталітэтам, ня здольных несьці адказнасьць за свае словы і ўчынкі.

Рытарычные пытаньне: Чаму ж вучням і бацькам не выступіць за ўвядзеньне самакіраваньня, каб уздзеяньне было ад карыстальнікаў адукацыйнымі паслугамі (вучняў), а не ад невядома якіх дзядзек (ціпа "вумных") у высокіх кабінэтах?


Ты думаешь что пишешь? Сейчас одна школа развернет свои знаемена и пойде поперек стада....:woohoo: В школе ученикам надо учиться, а не заниматься политикой.... Ибо сопливые все еще... А уже поуправлять хочеццо.

Аватара пользователя
J.Page
новичок
новичок
Сообщения: 51
Зарегистрирован: 19 июн 2009 07:19

Политпризывника Ивана Шило комиссовали

Сообщение J.Page » 04 дек 2009 17:36

Сенькова, в самом деле нормальный директор, ушла, чтобы не мараться в подлости, достойный поступок порядочного человека, чего не скажешь о некоторых здешних комментаторах.

ljoksa
читатель
читатель
Сообщения: 14
Зарегистрирован: 28 сен 2009 02:13

Политпризывника Ивана Шило комиссовали

Сообщение ljoksa » 05 дек 2009 10:00

Freddy писал(а):
Ну что такое армия Иван уже знает. Следующий раз погрозят тюрьмой....

p/s/ Благодаря Ваниному пиару в СШ№4 из школы "ушли" нормальную директриссу и теперь там Сталина Бериевна правит, а большая часть учителей и школьников проклинает все на свете....

Хм.. Думаю дырэктрыса магла пайсьці на пагадненьне з сумленьнем і ўзяць адказнасьць за незаконнае выключэньне Івана са школы на сябе, і такім чынам выратаваць большасьць настаўнікаў і школьнікаў ад Сталіны Бэрыеўны. Але ж яна абрала шлях чыстага сумленьня. Што ж, магу назваць гэты крок вельмі годным. Вось толькі вінаваціць незаконнавыключанага Івана Шылу ў прызначэньні кіраўніком школы незадавальняючага настаўнікаў і школьнікаў дырэктара ёсьць блюзьнерствам на мой погляд. Але ж я думаю, калі настаўнікі і бацькі аб'яднаюць свае высілкі, дык змогуць дамагчыся прызначэньня іншага дырэктара. А вінаваціць іншых у сваіх праблемах заўсёды проста.

Freddy
мастер
мастер
Сообщения: 1784
Зарегистрирован: 19 июн 2007 02:46

Политпризывника Ивана Шило комиссовали

Сообщение Freddy » 05 дек 2009 20:47

Страшно далеки вы от народа.... ljoksa у тебя дети в школу ходят? Ты представь себе как уговорить всех родителей в классе выступить против директора....

А одного класса будет однозначно мало.

p/s/ Я не сторонник АГЛ, но Ивана выгнал бы со школы еще до наступления экзаменов... Политике не место в школе!!! Тут надо учиться!!! и не баламутить воду.Выучись, получи образование, стань совершеннолетним, а потом уж на барикады.

C@gor
новичок
новичок
Сообщения: 33
Зарегистрирован: 04 апр 2009 17:58

Политпризывника Ивана Шило комиссовали

Сообщение C@gor » 10 дек 2009 00:18

Freddy писал(а):
Страшно далеки вы от народа.... ljoksa у тебя дети в школу ходят? Ты представь себе как уговорить всех родителей в классе выступить против директора....

А одного класса будет однозначно мало.

p/s/ Я не сторонник АГЛ, но Ивана выгнал бы со школы еще до наступления экзаменов... Политике не место в школе!!! Тут надо учиться!!! и не баламутить воду.Выучись, получи образование, стань совершеннолетним, а потом уж на барикады.

Полностью согласен.

sheeck
постоялец
постоялец
Сообщения: 386
Зарегистрирован: 04 янв 2008 12:17

Политпризывника Ивана Шило комиссовали

Сообщение sheeck » 10 дек 2009 00:28

Я сам закончил 4-ю школу, и о преждних учителях могу сказать только хорошее. Однако знакомый сказал что их всех уже выжили.

Аватара пользователя
имао
модератор
модератор
Сообщения: 7683
Зарегистрирован: 30 апр 2007 11:00

Политпризывника Ивана Шило комиссовали

Сообщение имао » 10 дек 2009 01:33

а вашего учителя русского языка я бы поругал немного)


Вернуться в «Беларусь день за днем»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 1 гость

cron