КОНКУРС МАЛЮНКАЎ

Всё, что вас волнует в повседневной жизни. Всё, что вы хотели знать. Спрашивайте и вам обязательно дадут совет (только правил форума не нарушайте).
malady front
новичок
новичок
Сообщения: 72
Зарегистрирован: 28 май 2007 15:44

КОНКУРС МАЛЮНКАЎ

Сообщение malady front » 20 июл 2008 22:43

27 ліпеня ў 18:00 адбудзецца штогадовы конкурс малюнкаў крэйдай, прысьвечаны ўгодкам прыняцьця дэклярацыі аб Незалежнасьці. Месца правядзеньня-каля крамы "Дзіцячы сьвет".
Пераможцы атрымаюць прызы.
http://fota.saligorsk.org/thumbnails.php?album=93 Фоткі з мінулага конкурсу.

Clash
постоялец
постоялец
Сообщения: 331
Зарегистрирован: 25 май 2007 02:28

КОНКУРС МАЛЮНКАЎ

Сообщение Clash » 20 июл 2008 22:50

пришел бы порисовать, вот только в городе не будет скорее всего меня в этот день(

alesmihalok
постоялец
постоялец
Сообщения: 300
Зарегистрирован: 01 авг 2007 23:16

КОНКУРС МАЛЮНКАЎ

Сообщение alesmihalok » 22 июл 2008 06:33

файны конкурс... Буду :-)

alesmihalok
постоялец
постоялец
Сообщения: 300
Зарегистрирован: 01 авг 2007 23:16

КОНКУРС МАЛЮНКАЎ

Сообщение alesmihalok » 22 июл 2008 06:34

вось толькі ня памятаю цырымоніі ўзнагароджваньня???

malady front
новичок
новичок
Сообщения: 72
Зарегистрирован: 28 май 2007 15:44

КОНКУРС МАЛЮНКАЎ

Сообщение malady front » 28 июл 2008 10:08

http://saligorsk.org/index.php?nma=news ... t&nums=136
УНІКАЛЬНЫ ФОТАРЭПАРТАЖ І АРТЫКУЛ ПРА КОНКУРС МАЛЮНКАЎ

Аватара пользователя
имао
модератор
модератор
Сообщения: 7683
Зарегистрирован: 30 апр 2007 11:00

КОНКУРС МАЛЮНКАЎ

Сообщение имао » 28 июл 2008 12:06

жаль что такой конкурс такой политический получился.
зато тротуар помыли быстро, чистоту блюдут... иногда.

NesTea
мастер
мастер
Сообщения: 3570
Зарегистрирован: 25 май 2007 11:48

КОНКУРС МАЛЮНКАЎ

Сообщение NesTea » 28 июл 2008 16:36

я вообще в шоке была. кому эти рискунки мешают??? о_О

почему нужно было их смывать?? я была там в 19.30. а по-моему в 20.00 уже ничо не было(( даж фотка есть(( печально

alesmihalok
постоялец
постоялец
Сообщения: 300
Зарегистрирован: 01 авг 2007 23:16

КОНКУРС МАЛЮНКАЎ

Сообщение alesmihalok » 28 июл 2008 22:14

NesTea писал(а):
я вообще в шоке была. кому эти рискунки мешают??? о_О

почему нужно было их смывать?? я была там в 19.30. а по-моему в 20.00 уже ничо не было(( даж фотка есть(( печально


абсалютна згодны. Але ж трэба разумець што яны проста не маглі пакінуць такія крамольныя малюнкі. Першы конкурс (два гады таму) увогуле скончыўся затрыманьнем васьмі чалавек. Таму прагрэс так сказаць відавочны. Як сказалі міліцыянты перад тым як аддаць загад на змыцьцё малюнкаў "Мы і так вам далі шмат свабоды". Вось толькі аніхто нам свабоду не даваў. Самі ўзялі!

alesmihalok
постоялец
постоялец
Сообщения: 300
Зарегистрирован: 01 авг 2007 23:16

КОНКУРС МАЛЮНКАЎ

Сообщение alesmihalok » 28 июл 2008 22:26

имао писал(а):
жаль что такой конкурс такой политический получился.
зато тротуар помыли быстро, чистоту блюдут... иногда.


Аніколічкі і не шкада. Гэта цудоўна. Конкурс першапачаткова прысьвечаны дню прыняцьця дэклярацыі аб незалежнасьці (пасьля якой дарэчы на прапанову дэпутата і Народнага паэта Ніла Гілевіча дзяржаўным сьцягам быў прыняты бел-чырвона-белы сьцяг), Дню Незалежнасьці, які да нядаўняга часу быў афіцыйным Днём незалежнасьці Беларусі. І зусім ня варта баяцца, палітыкі, бо палітыка (даслоўна "мноства інтэрэсаў") гэта тое ад чаго залежыць наша жыцьцё і калі вы жадаеце каб у галоўныя рашэньні ў вашым жыцьці хоць неяк залежалі ад вас, то ня варта цурацца палітыкі.
Конкурс малюнкаў мае выразны палітычны падтэкст і аніхто гэтага не хавае, але ж ганарыцца.

Аватара пользователя
имао
модератор
модератор
Сообщения: 7683
Зарегистрирован: 30 апр 2007 11:00

КОНКУРС МАЛЮНКАЎ

Сообщение имао » 30 июл 2008 00:33

ну так а зачем рисунок флага евросоюза?

malady front
новичок
новичок
Сообщения: 72
Зарегистрирован: 28 май 2007 15:44

КОНКУРС МАЛЮНКАЎ

Сообщение malady front » 30 июл 2008 00:50

мы ня можам браць на сабе функцыі цэнзараў і дазваляць альбо не маляваць сьцяг Эўразьвязу. Таму, лічу абмеркаваньне немэтазгодным.
Няма і адбору ўдзельнікаў. Таму, высьветляць у арганізатараў, які малюнак, што сымбалізуе марна, лепей запытаць непасрэдна ў аўтара.

Аватара пользователя
имао
модератор
модератор
Сообщения: 7683
Зарегистрирован: 30 апр 2007 11:00

КОНКУРС МАЛЮНКАЎ

Сообщение имао » 30 июл 2008 01:49

зато можно сделать вывод, на что надеется или на кого "танцует" автор рисунка.

mgorki
мастер
мастер
Сообщения: 4703
Зарегистрирован: 22 май 2007 00:45

КОНКУРС МАЛЮНКАЎ

Сообщение mgorki » 30 июл 2008 02:14

По квитанции флаг евросоюза один и был нарисован один, чтобы не нарушать отчетности.

NesTea
мастер
мастер
Сообщения: 3570
Зарегистрирован: 25 май 2007 11:48

КОНКУРС МАЛЮНКАЎ

Сообщение NesTea » 30 июл 2008 02:45

мне вообще показалось странным, к чему там этот флаг, если конкурс посвящен независимости РБ (вроде бы)

Аватара пользователя
branka
завсегдатай
завсегдатай
Сообщения: 623
Зарегистрирован: 29 июл 2008 13:15

КОНКУРС МАЛЮНКАЎ

Сообщение branka » 30 июл 2008 05:21

печально, что быстро все посмывали, люди ведь старались, творчески выражались - а флаг евросоюза, если честно, дйствительно из контекста выбивался, ощущение и вправду, как для отчетности.

malady front
новичок
новичок
Сообщения: 72
Зарегистрирован: 28 май 2007 15:44

КОНКУРС МАЛЮНКАЎ

Сообщение malady front » 30 июл 2008 08:37

шкада, што частка ўдзельнікаў дыскусыі абмежавана і ня можа паставіцца да сьцягу Эўразьвязу як да простага малюнка, які зьявіўся выключна як праява жаданьня канкрэтнага чалавека.
Справаздачу звычайна даюць арганізатары. Арганізатары, я даў зразумець, не малявалі. Калі б вы былі бліжэй знаёмы зь механізмамі справаздач, то да такой высновы б, не прыйшлі.

Аватара пользователя
имао
модератор
модератор
Сообщения: 7683
Зарегистрирован: 30 апр 2007 11:00

КОНКУРС МАЛЮНКАЎ

Сообщение имао » 30 июл 2008 13:28

ну вот, сразу ограниченными называют.
сам же сказал, что конкурс политический. а тут в кусты сразу.

alesmihalok
постоялец
постоялец
Сообщения: 300
Зарегистрирован: 01 авг 2007 23:16

КОНКУРС МАЛЮНКАЎ

Сообщение alesmihalok » 30 июл 2008 17:28

Нешта я ня бачу нічога дрэннага ў сьцяге Эўразьвязу. Да таго ж Малады Фронт адкрыта выступае за далучэньне Беларусі да эўрапейскай супольнасьці. Відавочна, што сярод удзельнікаў было ня мала людзей якія шчыра гэтыя памкненьні падтрымліваюць і атаясамліваюць са свабодай і незалежнасьцю. Адсюль, на маю думку, і малюнкі.
Што да датычнасьці малюнка са сьцягам да справаздачнасьці то гэта, прабачце, відавочна глупства. Да таго ж сьцяг там быў не адзін, а эўрапейская сымболіка прысутнічала і на іншых малюнках.

malady front
новичок
новичок
Сообщения: 72
Зарегистрирован: 28 май 2007 15:44

КОНКУРС МАЛЮНКАЎ

Сообщение malady front » 30 июл 2008 20:57

прычым тут кусты? Абмежаваны-гэта калі кожная дэталь успрымаецца, як жаданьне выслужыцца ці "таньчыць". Пра сьцяг я патлумачыў даволі даступна.

Аватара пользователя
имао
модератор
модератор
Сообщения: 7683
Зарегистрирован: 30 апр 2007 11:00

КОНКУРС МАЛЮНКАЎ

Сообщение имао » 31 июл 2008 00:25

alesmihalok писал(а):
Нешта я ня бачу нічога дрэннага ў сьцяге Эўразьвязу. Да таго ж Малады Фронт адкрыта выступае за далучэньне Беларусі да эўрапейскай супольнасьці. Відавочна, што сярод удзельнікаў было ня мала людзей якія шчыра гэтыя памкненьні падтрымліваюць і атаясамліваюць са свабодай і незалежнасьцю. Адсюль, на маю думку, і малюнкі.
Што да датычнасьці малюнка са сьцягам да справаздачнасьці то гэта, прабачце, відавочна глупства. Да таго ж сьцяг там быў не адзін, а эўрапейская сымболіка прысутнічала і на іншых малюнках.

сапрауды, што можа быць дрэннага у блакитным колеры ды зорках. але навошта было гэта:
ў Салігорску адбыўся штогадовы конкурс малюнкаў, прысьвечаны угодкам прыняцьця дэклярыцыі аб незалежнасьці Беларусі. Дзесяткі маладзёнаў, што сабраліся ў цэнтры гораду праз малюнкі спрабавалі выявіць любоў да Бацькаўшчыны.


зачем тогда было устраивать винегрет и подмешивать любовь к отечеству? замостили бы всю дорогу ЕС и норм.

прычым тут кусты? Абмежаваны-гэта калі кожная дэталь успрымаецца, як жаданьне выслужыцца ці «таньчыць». Пра сьцяг я патлумачыў даволі даступна.

ну почему же каждая? меня только флаг ЕС задел. есть такое утверждение, что если в бочку меда добавить ложку навоза (человеческого) то это уже будет бочкой навоза. а ещё есть такое "мухи отдельно, котлеты отдельно"


Вернуться в «Город день за днем»

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и 117 гостей